O nás

MŠ ve Studénce I je v provozu již od roku 1930, v budově na ulici Komenského je umístěna teprve od roku 1964. Školní vzdělávací program Pohádka je klíček od dětských srdíček vychází z pohádky jako symbolu dětství, a je zaměřen na pozvolnou adaptaci dětí, soulad jejich psychického a fyzického zdraví a kvalitu vzájemných vztahů. Program je založen na individuální volbě a aktivní účasti dítěte a nabízí nadstandardní aktivity v oblasti výtvarných a pohybových dovedností dětí.

Nabízíme plavecký výcvik, školičku bruslení, logopedickou prevenci, program podporující zdraví a různé společné akce dětí a rodičů (besídky, tvořivá odpoledne, rozloučení se školáky aj.)

O děti ve třídách Berušek, Žabiček a Sluníček pečuje sedm učitelek a jedna asistentka pedagoga, paní školnice a výdejčí stravy. V budově je také ekonomické a administrativní zázemí celé Mateřské školy Studénka.

Stravu dovážíme ze školní jídelny při ZŠ  Františka kardinála Tomáška      ve Studénce.

VĚCNÉ PODMÍNKY

MŠ Komenského se nachází v klidné části Studénky i s rodinnými, většinou dvougeneračními domky, a to směrem na Klimkovice. Budova je dvoupodlažní, v přízemí je třída pro 10 dětí a s vlastním vchodem ze zahrady, šatny pro děti I zaměstnance, technické zázemí pro provoz budovy, sklady, archiv a kanceláře ekonomického úseku pro celou mateřskou školu. V 1. nadzemním podlaží je vybudováno zázemí pro provoz dvou tříd MŠ, společná výdejna stravy a kancelář ředitelky. Celková maximální kapacitu MŠ Komenského je 62 dětí. Zahrada MŠ je rozlehlá s altánem, dlážděnou plochou a prvky pro sportovní vyžití dětí. Vzrostlé stromy a zalesněné části zahrady dokreslují příjemnou atmosféru v zahradě a poskytují potřebný stín v horkých letních dnech.

Jestliže chcete mít jistotu, že Vaše dítě vykročí do velkého světa opravdového života dobře připravené a se správnými návyky, neváhejte jej svěřit do naší péče.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.